×
Unfortunately we have no shipping options for United States.

Dum dum dum!

Rummutimme lisää retrojen hintoja maan tasalle! Kannattaa pysyä kuulolla, sillä tämä projekti ei suinkaan ole jäämässä tähän...



NES Retkun Nesäkuu on nyt puolessa välissä ja tämän kunniaksi NES pelit lähtevät meiltä -10% alennuksella koodilla NESÄKUU. Koodi on käytettävissä kerran per asiakas ja koodin käyttäytymiseen vaaditaan kirjautuminen omille käyttäjätunnuksillesi. Koodi ei toimi aletuotteisiin, mutta on toki käytettävissä esimerkiksi näissä pysyvästi alennetuissa tuotteissa! Listan aiemmin alennetuista tuotteista löydät täältä.

Tässä listaa uusimmista hintarummutuksen kokeneista peleistä: 

NimikeKonsoliVanha hintaUusi hinta
Star Wars The Clone WarsXbox Games25.9519.95
Pokemon Sun Fan Edition3DS Games49.9544.95
Star Wars Arcade (MD 32X)Mega Drive Games89.9569.95
N64 Rumble PakN64-konsolit ja -tarvikkeet29.9524.95
Boulder DashNES Games39.9534.95
Shenmue IIDreamcast-pelit179.9599.95
Asterix And The Secret MissionGame Gear -pelit49.9539.95
Putt & PutterGame Gear -pelit29.9519.95
Wii RGB Scart CableWii Consoles And Accessories49.9539.95
Final Fantasy X-2PS2 Games19.9514.95
Final Fantasy X-2PS2 Games14.9512.95
Final Fantasy X-2 (Platinum)PS2 Games12.9510.95
Final Fantasy XIIPS2 Games17.9514.95
Final Fantasy XPS2 Games19.9514.95
Final Fantasy XPS2 Games13.9511.95
Playstation 2 Memory CardPS2 Accessories14.9511.95
Playstation 2 Memory Card (Crystal)PS2 Accessories14.9511.95
Playstation 2 Memory Card (Blue)PS2 Accessories14.9511.95
Biohazard 4 (Resident Evil 4) Figure (Agatsuma) Osmond SaddlerMuut retropelit ja oheistuotteet9.957.95
Biohazard 4 (Resident Evil 4) Figure (Agatsuma) Los Ganados WomenMuut retropelit ja oheistuotteet9.957.95
Biohazard 4 (Resident Evil 4) Figure (Agatsuma) Los GanadosMuut retropelit ja oheistuotteet9.957.95
Biohazard 4 (Resident Evil 4) Figure (Agatsuma) VerdugoMuut retropelit ja oheistuotteet9.957.95
Burnout RevengeXBOX Games9.957.95
Naruto Uzumaki Chronicles 2PS2 Games19.9514.95
Knight RiderNES Games34.9531.95
Bram Stoker's DraculaNES Games59.9549.95
Double Dragon II: The RevengeNES Games34.9529.95
Ghostbusters IINES Games49.9537.95
Ghostbusters IINES Games39.9534.95
Kung FuNES Games28.9524.95
Low G ManNES Games14.9512.95
RoboWarriorNES Games22.9519.95
SlalomNES Games24.9521.95
SlalomNES Games21.9519.95
The Legend of Zelda: Majora's MaskN64 Games69.9559.95
Worms 3DPS2 Games14.9511.95
Eternal ChampionsMega Drive Games17.9514.95


*** 

Päätettiin pitää tulevana lauantaina pienet retropartyt täällä liikkeellä huikean hinta-alennus kampanjan kunniaksi! Paikan päällä pääsee rummuttamaan Jungle Beatin tahtiin, zäpperöimään sorsia Duck Huntissa ja testailemaan harvinaisempiakin retropelejä! Virittelemme myös huippusuositun Nintendo NES Classic Mini -pelikonsolin pelailtavaksi ja päivän aikana konsolin ostajalle lähtee lisäohjain kaupan päälle! Tarjous voimassa vain Pasilan liikkeellämme tapahtuman ajan. Tapahtuma alkaa aamusta kello 11:00 ja jatkuu iltapäivän kello 15:00 asti. Eikä siinä vielä kaikki! Liikkeellä pääsee myös selaamaan NES ystävien raamattua, Ultimate Nintendo: Guide to the NES Library 1985-1995 ja nappaamaan vaikka oman kirjan kainaloon. Kaikki kirjat on allekirjoittanut itse kirjan kirjoittaja, legendaarinen Pat Contri! Tervetuloa pelailemaan ja fiilistelemään kanssamme!